Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.07.2006, sygn. PPIII/4430-329/ACh/06, Izba Skarbowa w Białymstoku, sygn. PPIII/4430-329/ACh/06

Dotyczy podatku od towarów i usług - dostawy pacjentom leków oraz materiałów medycznych

Pytanie podatnika

Pismem z dnia 16.01.2006r. Spółka Jawna (reprezentowana przez pełnomocnika) zwróciła się z wnioskiem o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego.

Przedstawiając stan faktyczny Spółka stwierdziła, iż w ramach prowadzonej działalności, dokonuje sprzedaży wyrobów farmaceutycznych. Część należności za sprzedane leki i wyroby medyczne, która nie została opłacona przez nabywców leków, jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia po przedstawieniu stosownych zestawień w terminie 14 dni od złożenia zestawienia.

W związku z takim zakresem stanu faktycznego Spółka zwróciła się z zapytaniem: "czy dostawa pacjentom leków oraz materiałów medycznych zarejestrowana w aptece poprzez kasy fiskalne, która to dostawa w części jest refundowana podatnikowi przez Narodowy Fundusz Zdrowia, po wydaniu kupującym przedmiotowych leków oraz materiałów medycznych, stanowi w całości odpłatną dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, czy też odpłatną dostawę towarów stanowi tylko ta część należności opłacona w aptece przez nabywcę, skutkiem czego w ewidencji prowadzonej dla celów podatku VAT podatnik ma prawo pomniejszyć obrót zarejestrowany za pośrednictwem kas fiskalnych ze sprzedaży leków na podstawie własnej noty księgowej o kwotę należną za sprzedane leki refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia."

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00