Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 07.03.2006, sygn. D-6/443-66/05, Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie, sygn. D-6/443-66/05
Czy nieruchomość gruntowa, na której znajdują się fundamenty dwóch budynków mieszkalnych budownictwa wielorodzinnego, stanowi nieruchomość zabudowaną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży takiej nieruchomości?
POSTANOWIENIE
Na podstawie art. 216, art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie postanawia uznać przedstawione stanowisko w złożonym wniosku o interpretację przepisów prawa podatkowego za nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29.12.2005 r. wpłynął do tut. organu wniosek Komornika Sądowego o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, w którym przedstawiono następujący stan faktyczny:
Strona na wniosek wierzyciela przeprowadziła egzekucję z nieruchomości dłużnika, stanowiącą działkę gruntu, na której znajdują się rozpoczęte obiekty budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego w postaci ław fundamentowych dwóch budynków wielorodzinnych oraz siedlisko gospodarcze z budynkiem mieszkalnym, gospodarczo-garażowym i drewnianą stodołą, które to budynki zgodnie z założeniami projektu zagospodarowania Zespołu Mieszkalnego podlegają rozbiórce. Przedmiotowa działka budowlana zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod zabudowę budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego z infrastrukturą techniczną i ulicą główną.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right