Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 22.09.2006, sygn. PP/443-18/06, Urząd Skarbowy w Ostrzeszowie, sygn. PP/443-18/06

Czy w związku z zaniechaną inwestycją - modernizacja apteki, podatnik ma obowiązek skorygowania odliczanego wcześniej w deklaracjach VAT-7 podatku naliczanego z tego tytułu?

Pytanie podatnika

Podatnik, pismem z dnia 12.06.2006 r. , zwrócił się do Naczelnika Urzędu Skarbowego z prośbą o pisemną interpretację co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w przedstawionej poniżej sprawie.Ze stanu faktycznego opisanego przez Podatniczkę wynika, iż prowadziła ona działalność gospodarczą w wynajmowanym lokalu . Przedmiotem działalności gospodarczej Podatnika jest sprzedaż produktów leczniczych, wyrobów medycznych i innych artykułów, zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne. W związku z nowymi wymaganiami dotyczącymi standardu pomieszczeń aptecznych, Podatniczka w porozumieniu z właścicielami nieruchomości postanowiła przeprowadzić modernizację wynajmowanego lokalu. Po poniesieniu wydatków związanych z wykonaniem projektu modernizacji zajmowanego lokalu, które zakwalifikowała jako nakłady na inwestycję w obcy środek trwały i skorzystała z prawa do odliczenia podatku naliczonego, zgodnie z art. 88 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2004 r., Nr 54, poz. 535 ze zm.), rozwiązano z nią umowę najmu. W związku z takim stanem faktycznym, Wnioskodawczyni zapytuje, czy jest zobowiązana do korekty podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na projekt modernizacji lokalu z datą rozwiązania umowy najmu.W przedstawionym stanowisku Podatnik wskazuje, że dokonane nabycie usług zaliczone zostało do inwestycji w toku, nie stanowiącej kosztu uzyskania przychodu. Jeżeli wydatki na nabycie usług nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie dają one prawa do odliczenia podatku naliczonego. Jednak na zasadzie wyjątku art. 88 ust. 3 ustawy o VAT daje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupionych środków trwałych. Inwestycja w obce środki trwałe traktowana jest tak samo jak środek trwały podlegający amortyzacji. Podatniczka stosując się do przekazanej postanowieniem PDI - 415/1/8/06 z dnia 8 maja 2006 r. Naczelnika Urzędu Skarbowego w Oleśnicy interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, wyksięgowała z kosztów z datą rozwiązania umowy najmu - koszt niezamortyzowanej wartości środka trwałego w postaci inwestycji w obcym obiekcie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00