Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 07.07.2006, sygn. ZD/406-81/CIT/06, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/406-81/CIT/06
Czy z tytułu wypłaconych podmiotom zagranicznym prowizji za pośrednictwo w sprzedaży, Spółka jest obowiązana pobrać podatek zryczałtowany na zasadach określonych w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy świadczenie usług pośrednictwa mieści się w pojęciu usług niematerialnych, wymienionych w treści art. 21 ust. 1 pkt 2a i osiągane przez nierezydenta przychody należy wykazywać w deklaracji IFT-2/IFT2-R w pozycji kwoty przychodu zwolnionego z opodatkowania (w przypadku posiadania certyfikatu rezydencji)?
W dniu 14.04.2006 r. Płatnik złożył wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, który następnie został uzupełniony w dniu 18.05.2006 r.
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka otrzymuje od zagranicznych firm faktury dotyczące prowizji za pośrednictwo w pozyskaniu klienta na rynkach zagranicznych. Są to w szczególności firmy w krajach: Norwegia, Szwecja, Dania, Wielka Brytania, Niemcy a także w krajach, z którymi Polska nie ma podpisanych umów w sprawie zapobiegania podwójnemu opodatkowaniu. Firmy działające w wymienionych państwach pośredniczą w zawarciu umów dostawy towarów lub usług i za pozyskiwanie dla Spółki tego typu zamówień pobierają prowizję. Wysokość prowizji ustalana jest w odpowiednim procencie od wartości sprzedaży, na podstawie wystawianych przez Spółkę faktur na dostawę bądź od wysokości obrotu. Faktury, które Wnioskująca otrzymuje od klientów, zgodnie z art. 15 ust. 1, traktuje jako koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right