Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 02.10.2006, sygn. PI/005-933/05/P/08, Izba Skarbowa w Gdańsku, sygn. PI/005-933/05/P/08

Podatnik zapytuje o sposób dokumentowania i rozliczenia w deklaracji dla podatku VAT nabywanych od podmiotów zagranicznych usług frachtu

Pytanie podatnika

Decyzja

Dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku działając na podstawie:

zmienia z urzędu postanowienie Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdyni znak PP3/443-0045/05 z dnia 6 lipca 2005r. zawierające interpretację co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie dokumentowania i rozliczenia w deklaracji dla podatku VAT usług frachtu zakupionych od podmiotów zagranicznych.

UZASADNIENIE

Pismem z dnia 25 kwietnia 2005r., uzupełnionym pismem z dnia 22 czerwca 2005r., Podatnik zwrócił się do Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdyni z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie dokumentowania i rozliczenia w deklaracji dla podatku VAT usług frachtu zakupionych od podmiotów zagranicznych.

W złożonym zapytaniu Podatnik wskazał następujący stan faktyczny:

Spółka jest zarejestrowanym dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych podatnikiem, zajmującym się transportem i spedycją. Zleceniodawca, polski podatnik VAT zleca Spółce wykonanie usługi transportu towarów- transportu morskiego, z terytorium państw członkowskich UE do Polski. Podatnik zleca usługi transportu podwykonawcom mającym siedzibę na terytorium kraju unijnego, jak i nie mającym siedziby na terytorium UE, którzy wystawiają na rzecz Spółki faktury VAT dokumentujące fracht w Euro. Na wystawianych fakturach brak jest wyszczególnionej kwoty podatku, nr NIP Spółki oraz informacji, że Spółka jest zobowiązana do zapłaty podatku na terytorium Polski. Podmioty zagraniczne są jednakże poinformowane, iż Spółka unijny nr NIP posiada. Podatnik wystawia na rzecz zleceniodawcy fakturę VAT naliczając 22% podatek VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00