Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 14.06.2006, sygn. 1417/VAT/443/487/06/MS, Urząd Skarbowy w Otwocku, sygn. 1417/VAT/443/487/06/MS

Dotyczy; Czy podlega podatkowi od towarów i usług na terenie kraju import towarów objęty tranzytem.

Pytanie podatnika

Na podstawie art. 216 oraz art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa / Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm. /, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Otwocku, po rozpatrzeniu wniosku Firmy "XYZ" Spółka Jawna z dnia 17.03.2006r. w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, postanawia uznać stanowisko przedstawione we wniosku za prawidłowe.

W dniu 17 marca 2006r. do tutejszego Urzędu wpłynął wniosek Strony w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie podatnika. We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka dokonała, od dostawcy z kraju trzeciego, zakupu towaru udokumentowanego dwoma fakturami. Towary zostały odebrane w porcie w Hamburgu transportem zamawianym przez Spółkę. Na podstawie dokumentu T1 zostały przetransportowane transportem drogowym do magazynu celnego w Warszawie. Spółka posiada kserokopię dokumentu T1 i CMR na trasie przejazdu Hamburg - Warszawa. Towary zakupione na jedną z faktur zostały dopuszczone do obrotu na terenie kraju, na dowód czego Spółka posiada oryginał karty 8 dokumentu SAD. Pozostałe towary złożone zostały pod nadzorem celnym w magazynie celnym czasowego składowania w Warszawie, a następnie przeładowane na inny środek transportu i w niezmienionym stanie, po wydaniu z magazynu celnego, wywiezione na podstawie karnet TIR transportem drogowym do Azerbejdżanu. Spółka posiada oryginał CMR wystawiony przez firmę transportową. Dla tej części towaru Spółka XYZ wystawiła w dniu 17.02.06r. fakturę sprzedaży nr 04/06, gdzie na podstawie § 7d rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług / Dz. U. Nr 97, poz. 970 z późn. zm. /, zastosowała obniżoną do wysokości 0% stawkę podatku VAT. Przedmiotowa faktura sprzedaży wystawiona dla odbiorcy z Azerbejdżanu opatrzona została okrągłą pieczęcią służby celnej z datownikiem. Po wystawieniu ww. faktury Spółka uznała, iż zastosowano błędną stawkę podatku VAT oraz błędnie wskazano podstawę prawną zastosowanej stawki. W celu skorygowania nieprawidłowości, w dniu 28.02.06r. Spółka wystawiła fakturę korygującą nr 1/2006/KOR, w której zastosowana stawka 0% zastąpiona została stwierdzeniem "sprzedaż dokonana poza granicami kraju, nie podlega VAT".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00