Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 21.08.2006, sygn. 1472/ROP1/423-225/261/06/MC, Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1472/ROP1/423-225/261/06/MC
Czy moment powzięcia informacji o przyznaniu odszkodowania lub o umorzeniu śledztwa, oznaczony jako moment otrzymania info., a nie moment wydania dokumentu przez odpowiedni organ jest prawidlowo rozpoznawany przez Podatnika jako moment wykazania kosztu uzyskania przychodu z likwidacji? Czy momentem potrącenia kosztu z tytułu likwidacji środka trwałego będzie otrzymanie dokumentu jakim jest akt oskarżenia lub wyrok sądu, czy też moment wydania decyzji przez odpowiedni organ w przdmiot. sprawie?
POSTANOWIENIE
Na podstawie art. 14 a § 4 w związku z art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, udzielając pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, w indywidualnej sprawie podatnika, przedstawionej w piśmie z dnia 26 czerwca 2006 r. (z datą wpływu do tutejszego Urzędu w dniu 3 lipca 2006 r.)
postanawia
uznać stanowisko Spółki za prawidłowe.
UZASADNIENIE
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż działalnością podstawową Spółki Sp. z o.o. jest oddawanie do odpłatnego używania podlegających amortyzacji środków trwałych na podstawie umowy leasingu określonej w art. 17b oraz 17f ustawy. W wyniku różnych następstw niejednokrotnie dochodzi do wypowiedzenia i rozwiązania danej umowy leasingowej po okresie krótszym niż ten, na który umowa została zawarta i przewidziana. Przyczyny takiego wcześniejszego rozwiązania umowy są różne, niemniej jednak w wyniku zaistnienia niektórych z nich Spółka podejmuje decyzje o postawieniu środka trwałego w stan likwidacji. Wątpliwości Spółki dotyczą poszczególnych przypadków likwidacji środków trwałych.