Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 19.06.2006, sygn. 1421/BF/423/29/JF/06, Urząd Skarbowy w Pruszkowie, sygn. 1421/BF/423/29/JF/06
Jaki dzień należy przyjąć za datę uzyskania przychodu należnego w przypadku refakturowania kosztów usług najemcom lokali ?
Pismem z dn. 24.03.2006 r. Przedsiębiorstwo Państwowe X zwróciło się z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Przedsiębiorstwo X prowadzi działalność gospodarczą polegającą na magazynowaniu, składowaniu i przechowywaniu towarów oraz wynajmowaniu powierzchni magazynowych i lokali biurowych. W związku z prowadzoną działalnością korzysta z różnego rodzaju usług takich jak wywóz nieczystości, usług telekomunikacyjnych oraz jest odbiorcą mediów technicznych: energii elektrycznej, wody. Za korzystanie z w/w usług i odbiór mediów od ich dostawców otrzymuje faktury ,na podstawie których, na koniec miesiąca sporządza refaktury na podmioty wynajmujące powierzchnie magazynowe i lokale. Termin płatności refakturowanych faktur przypada w miesiącu następnym. Zapytanie Przedsiębiorstwa X sprowadza się do rozstrzygnięcia czy za datę powstania przychodu należy uznać datę określoną w art. 12 ust.3 a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych .Przedstawiając swoje stanowisko Przedsiębiorstwo X uznało, że ponieważ nie jest bezpośrednim dostawcą świadczonych usług, a jedynie refakturuje koszty eksploatacji na najemców , to art. 12 ust.3 d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nie ma w tym przypadku zastosowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right