Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 10.01.2006, sygn. 1473/388/WD/423/117/05/MW, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1473/388/WD/423/117/05/MW
Czy ewidencja przebiegu pojazdów jest konieczna, aby zaliczyć koszty związane z wydzierżawionymi samochodami do kosztów uzyskania przychodów?
POSTANOWIENIE
Na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (j.t. z 2005r. Dz. U. Nr 8 póz. 60 z późn zm.) po rozpatrzeniu wniosku Spółki. z o.o., z miesiąca października.2005r. żądającego udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu prawa podatkowego w sprawie:
Czy ewidencja przebiegu pojazdów jest konieczna, aby zaliczyć koszty związane z wydzierżawionymi samochodami do kosztów uzyskania przychodów? Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy jest prawidłowe,
Uzasadnienie
Ze stanu faktycznego przedstawionego przez podatnika, że:
Spółka zawarła umowę dzierżawy samochodów osobowych od firmy YYY S.A.. Zgodnie z umową Spółka opłaca czynsz dzierżawy na podstawie faktur VAT wystawionych przez Wydzierżawiającego. Koszty eksploatacji samochodów ponosi Spółka. Okres, na jaki zawarta została umowa wynosi, zgodnie z Załącznikiem Nr l do umowy, trzy lata. Wartość sumy 36 opłat netto oraz wartości końcowej (ceny za jaką Dzierżawca będzie miał prawo kupić pojazd po zakończeniu umowy) jest większa od wartości początkowej nabycia samochodu przez Wydzierżawiającego.Spółka ma wątpliwości, czy powinna prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu w przypadku korzystania z samochodów osobowych na podstawie powyższej umowy. Czy ewidencja taka jest konieczna, aby zaliczyć koszty związane z wydzierżawionymi samochodami do kosztów uzyskania przychodów?