Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 23.11.2005, sygn. P-I/443/106/AN/05, Podlaski Urząd Skarbowy, sygn. P-I/443/106/AN/05

Czy prawidłowy jest przyjęty przez Spółkę sposób rozliczenia podatku naliczonego, dotyczącego zakupu paliwa, polegający na odliczeniu podatku naliczonego w całości z faktur zakupu paliwa a następnie dokonaniu korekty podatku naliczonego na koniec miesiąca, w którym zostało wydane ?

Pytanie podatnika

Wnioskiem z 24.08.2005 r., uzupełnionym pismem z 10.11.2005 r. Spółka zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów o podatku od towarów i usług w odniesieniu do następującego stanu faktycznego:

Spółka posiada magazyn paliw, tj. kontenerową stację paliw składającą się z dwóch naziemnych, połączonych, plastikowych zbiorników dwupłaszczyznowych. Integralną częścią jednego ze zbiorników jest skrzynia dystrybucyjna, w skład której wchodzi m.in. elektryczny wskaźnik poziomu paliwa, pompa, licznik analogowy, pistolet i nalewak automatyczny. Na w/w magazyn paliw Spółka przyjmuje dokumentem PZ całość zakupionego paliwa, które służy do zaopatrywania w paliwo wszystkich pojazdów będących na stanie przedsiębiorstwa, m.in. samochodów, które po wejściu w życie zmiany do ustawy, nie spełniają wymagań samochodów ciężarowych, określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1-4 ustawy o VAT (długość powierzchni ładunkowej jest krótsza od powierzchni osobowej). Paliwo do magazynu kupowane jest na podstawie faktury zewnętrznej i wydawane w zależności od potrzeb. Podatek VAT odliczany jest w miesiącu otrzymania faktury lub w miesiącu następnym, natomiast zużycie tego paliwa może nastąpić w miesiącach następnych na podstawie faktycznego wydania z magazynu dowodem wewnętrznym RW. Do wystawionego dowodu RW na koniec każdego miesiąca dołączona jest ?asygnata rozchodowa oleju napędowego?, będąca drukiem ścisłego zarachowania, dokumentująca każdorazowe pobranie paliwa na potrzeby poszczególnych pojazdów, zgodnie ze wskazaniem licznika analogowego. W momencie zakupu paliwa Spółka nie jest w stanie przewidzieć, w jakiej ilości zostanie ono zużyte przez samochody osobowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00