Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 20.10.2005, sygn. ZD/406-152/1/CIT/05, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/406-152/1/CIT/05
Jak powinna być obliczana kwota wpłacanej zaliczki, przy zachowaniu prawa do wpłaty zaliczek na podatek dochodowy w uproszczonej formie także po połączeniu spółek przez inkorporację w roku podatkowym 2005, tj. od momentu połączenia Spółek w dniu 30.09.2005r. do końca 2005r.?
W dniu 28.07.2005r. do tutejszego organu podatkowego wpłynął wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.
Z przedstawionego przez Spółkę stanu faktycznego wynika, że w dniu 30.09.2005r. nastąpi połączenie Wnioskującego z dwoma podmiotami, będącymi osobami prawnymi, na podstawie przepisu art. 492 § 1 Kodeksu spółek handlowych tzn. przez inkorporację. Spółką przejmującą jest Wnioskujący. Na dzień połączenia Spółka (podmiot przejmujący) nie zamyka ksiąg rachunkowych, zatem nie zostanie zakończony jej rok podatkowy. Podmioty, które zostały włączone do Spółki to:
- - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (nazywana w dalszej części uzasadnienia niniejszego postanowienia podmiotem A), która jest zobowiązana do zamknięcia ksiąg rachunkowych na dzień 30.09.2005r. W tym przypadku połączenie będzie rozliczone przy użyciu metody nabycia.
- - spółka akcyjna (nazywana w dalszej części uzasadnienia niniejszego postanowienia podmiotem B), której 100% akcji należy do podmiotu będącego właścicielem 100% akcji Spółki i która nie ma obowiązku zamykania ksiąg na moment połączenia. W tym przypadku połączenie jest rozliczone przy użyciu metody łączenia udziałów.
Zarówno Spółka, jak i spółki przejmowane korzystają z uproszczonej formy wpłaty zaliczek na podatek dochodowy. Po połączeniu Wnioskujący zamierza w dalszym ciągu korzystać z tej formy wpłaty zaliczek.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right