Interpretacja
Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 08.07.2005, sygn. BD-G-/415-5/05/Z, Izba Skarbowa w Poznaniu, sygn. BD-G-/415-5/05/Z
Jaką wysokość stawki ryczałtu należy zastosować od przychodów uzyskiwanych z tytułu świadczenia usług przechowywania samochodów powypadkowych, pochodzących z kradzieży i innych na rzecz policji, prokuratury i innych instytucji ?
Podatnicy zwrócili się z wnioskiem z dnia 31.01.2005 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Obornikach o udzielenie w trybie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie.
Z opisanego stanu faktycznego wynika, że zakres działalności gospodarczej firmy - prowadzonej przez Podatników obejmuje m.in. świadczeniu usług pomocy drogowej. Jak wyjaśniono we wniosku, usługi te polegają w szczególności na: holowaniu uszkodzonych pojazdów, sporządzaniu dokumentacji zdjęciowej z miejsca kolizji, przechowaniu i zabezpieczaniu pojazdów przed dalszymi uszkodzeniami na terenie należącym do firmy Podatników - w tym również w pomieszczeniu zamkniętym, a także zabezpieczaniu rzeczy osobistych osób poszkodowanych w wypadkach oraz towarów będących przedmiotem transportu. Ponadto, jak wskazano we wniosku, Podatnicy działają na rzecz: policji, prokuratury i innych urzędów - poprzez zabezpieczenie pojazdów które uległy wypadkom komunikacyjnym, były przedmiotem przestępstwa lub co do których kierowcy nie posiadali uprawnień bądź znajdowali się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Jak wyjaśnili Podatnicy - wskazane wyżej pojazdy przechowywane są na terenie należącym do firmy - do czasu odbioru, za pobraniem stosownej opłaty, która kończy tym samym wykonywaną usługę pomocy drogowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right