Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 12.09.2005, sygn. NP/443-36-2/05, Urząd Skarbowy w Pruszczu Gdańskim, sygn. NP/443-36-2/05

Podatnik zapytuje jaką stawką podatku VAT należy opodatkować usługi polegające na przetworzeniu materiałów stalowych w sekcje okrętowe na nowobudowaną jednostkę dla armatora z Norwegii.

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2005 roku nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 18.07.2005 roku o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie wysokości opodatkowania podatkiem VAT usług polegających na przetworzeniu dostarczonych materiałów stalowych w sekcje okrętowe na nowobudowaną jednostkę dla armatora z Norwegii stwierdzam, że stanowisko przedstawione w tym wniosku jest prawidłowe w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego.

UZASADNIENIE

Podatnik świadczy usługi polegające na przetworzeniu dostarczonych materiałów stalowych w sekcje okrętowe na nowobudowaną jednostkę na rzecz firmy - zleceniodawcy, która sprowadziła do kraju z terytorium państwa trzeciego towary (w tym arkusze blach poddawane obróbce w firmie podatnika), objęte procedurą uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń w celu ich przetworzenia w sekcje okrętowe, które zostaną wywiezione poza terytorium Wspólnoty. Usługi świadczone przez Wnioskodawcę polegają na wykrawaniu elementów z arkuszy blach dostarczonych przez zleceniodawcę zgodnie z załączonymi przez niego kartami wykroju. Z wykrojonego przez Podatnika materiału w firmie zleceniodawcy składane są sekcje - części statku, które zostaną wywiezione poza terytorium Wspólnoty. Podatnik jest w posiadaniu oświadczenia wystawionego przez zleceniodawcę, że towar, który powstał w wyniku wykonania usługi, zostanie wywieziony z terytorium kraju poza terytorium Wspólnoty, natomiast kopię dokumentów celnych potwierdzających powrotny wywóz otrzyma niezwłocznie po dokonaniu procedur. Zgodnie z zawartą umowa zapłata za usługi powinna nastąpić w ciągu 14 dni od wykonania usług - Podatnik otrzymuje co najmniej 50% zapłaty przed upływem 60 dni, licząc od daty wywozu z terytorium kraju poza terytorium Wspólnoty towaru będącego przedmiotem usług. Podatnik posiada wątpliwość czy właściwie określił dla świadczenia opisanej wyżej usługi stawkę podatku VAT w wysokości 0% oraz w którym momencie powinien wystawić fakturę VAT?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00