Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 02.08.2005, sygn. ŁUS-III-443/99/05/AMM, Łódzki Urząd Skarbowy, sygn. ŁUS-III-443/99/05/AMM

Postanowienie w sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług, usługi transportu towarów związanej z eksportem towarów.

Pytanie podatnika

Działając na podstawie art. 14a, art. 216 i art. 217 ustawy z dnia 29.08.1997r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku z dnia Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, w przedmiocie podatku od towarów i usług określonego w ustawie z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) Naczelnik Łódzkiego Urzędu Skarbowego w Łodzi uznaje za nieprawidłowe stanowisko przedstawione w złożonym wniosku.

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż Spółka jest producentem włóknin naturalnych, które sprzedaje zarówno kontrahentom prowadzącym działalność gospodarczą na terytorium Wspólnoty, jak i kontrahentom prowadzącym działalność gospodarczą na terytorium państw trzecich. Spółka informuje, iż zdarzają się sytuacje z następującym przebiegiem transakcji. Kontrahent mający siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Wspólnoty, zarejestrowany dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, nabywa od Spółki towary. Następnie zleca przewóz zakupionych towarów na terytorium państwa trzeciego. Zastrzega jednocześnie, iż zwróci spółce koszty transportu wyłącznie do wysokości ich poniesienia. Spółka zleca transport tych towarów firmie spedycyjnej, od której otrzymuje fakturę. Do przedmiotowego wniosku Spółka załączyła kserokopie takiej faktury z której wynika, iż firma spedycyjna wykonaną usługę transportową opodatkowała podatkiem od towarów i usług w dwóch stawkach: 22% - transport samochodowy na odcinku Łódź - Gdynia - Łódź, oraz stawką 0% - fracht morski (na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku od towarów i usług), dodatek frachtowy, kontenery (art. 83 ust. 1 pkt 9 w/w ustawy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00