Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.07.2005, sygn. 2403-PDF-415-21-05, Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, sygn. 2403-PDF-415-21-05

Po jakim kursie walut winien być rozliczony wpływ na konto zapłaty za towar od kontrahenta z Niemiec oraz po jakim kursie winien być rozliczony wypływ waluty z konta w związku z regulowaniem zobowiązania za towar kontrahentowi niemieckiemu.

Pytanie podatnika

Ze stanu faktycznego przedstawionego w piśmie z dnia 29.03.2005 r. wynika, że posiada Pan rachunek dewizowy w banku X, na który wpływają środki finansowe od kontrahentów zagranicznych, jak również zakupywane są od banku celem realizacji zapłat dostawcom zagranicznym, ceny zakupu tych środków są negocjowane do każdej transakcji. Wycena tych środków ustalana jest wg:- przychód dewiz na rachunek wg negocjowanego kursu banku, - rozchód dewiz z rachunku wg kursu kupna banku. Na koniec roku podatkowego wycena wg średniego kursu NBP jako niezrealizowane nie stanowiące kosztów lub przychodów.Z przedstawionego w piśmie z dnia 28.06.2005r. stanowiska w sprawie wynika, iż dokonuje Pan wyceny środków pieniężnych wyrażonych w walutach obcych przy transakcjach zakupu i sprzedaży wg kursu sprzedaży i nabycia banku, w którym posiada Pan rachunek.W związku z powyższym zapytuje Pan po jakim kursie walut winien być rozliczony wpływ na konto zapłaty za towar od kontrahenta z Niemiec oraz po jakim kursie winien być rozliczony wypływ waluty z konta w związku z regulowaniem zobowiązania za towar kontrahentowi niemieckiemu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00