Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 13.04.2005, sygn. 1472/RPP1/443-210/2005/MK, Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1472/RPP1/443-210/2005/MK

Pytanie Podatnika dotyczy sposobu opodatkowania zakupu i sprzedaży wierzytelności.

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE


W związku z wnioskiem z dnia 25.02.2005 r. - w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu stosowania przepisów prawa podatkowego, Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, na podstawie art.14a § 4 w związku z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.)


uznaje stanowisko Podatnika za nieprawidłowe.


Uzasadnienie


Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka świadczy m.in. usługi faktoringu i ściągania długów, prowadzi skup wierzytelności (w drodze cesji) i dokonuje ich sprzedaży oraz zbywa własne wierzytelności. Podatnik wnioskuje o wyjaśnienie w jaki sposób opodatkowany jest zakup i sprzedaż wierzytelności a w szczególności:

1)Czy opisane we wniosku czynności nabycia od kontrahentów Spółki ich własnych wierzytelności w drodze bezwarunkowego przelewu wierzytelności nie rodzą dla Spółki obowiązku podatkowego w podatku VAT? Czy w takim przypadku sprzedaż wierzytelności należy traktować jako usługę finansową świadczoną przez cedenta na rzecz Spółki?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00