Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 17.02.2005, sygn. 1435/DP1/423-3/05/KS, Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście, sygn. 1435/DP1/423-3/05/KS

Pytanie dotyczy opodatkowania płatności dokonywanych na rzecz zagranicznych osób prawnych z tytułu zakupu nośników danych z zapisanymi programami komputerowymi oraz dokumentów uprawniających do używania tych programów.

Pytanie podatnika

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka zakupuje od zagranicznych osób prawnych, mających siedzibę w państwach Wspólnoty Europejskiej, nośniki danych z zapisanymi na nich programami komputerowymi oraz dokumenty uprawniające do używania programów komputerowych zapisanych na tych nośnikach w celu ich dalszej bezpośredniej lub pośredniej odsprzedaży. W treści umów o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską, a tymi państwami nie wymienia się programów komputerowych. Nośniki danych oraz dokumenty uprawniające do użytkowania programów komputerowych ( w określonym zakresie) zakupywane są przez Spółkę osobno, lecz docelowo przeznaczone są dla jednego polskiego odbiorcy. Ceny tych przedmiotów obrotu fakturowane są zarówno przez dostawcę zagranicznego i przez Spółkę w dwóch różnych pozycjach.Spółka nie nabywa żadnych uprawnień w stosunku do programów komputerowych będących przedmiotem dokonanych transakcji. Stosunek prawny uprawniający posiadacza dokumentu do używania programu komputerowego powstaje bezpośrednio pomiędzy zagranicznym podmiotem sprzedającym dokument Spółce a podmiotem polskim, nabywającym ten dokument od Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00