Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 16.12.2005, sygn. RP/423-4/05, Urząd Skarbowy w Bochni, sygn. RP/423-4/05
1) Czy składniki majątkowe (wyposażenie) których okres używalności przekracza 1 rok, ale z uwagi na jednostkową wartość niższą niż 3.500,00 zł zaliczone zostały przez osobę fizyczną bezpośrednio w koszty, które zostaną wycenione według wartości rynkowej w celu wniesienia do spółki z o.o. mogą zostać łączną wartością wniesione do grupy VIII środków trwałych rodzaj 808, a następnie amortyzowane, czy też muszą byc poszczególnymi składnikami wnoszone do spółki z o.o. i wliczone w koszty w miesiącu oddania do używania ?2) Czy wniesione do spółki z o.o. wierzytelności (należności) w przypadku konieczności utworzenia rezerwy lub odpisanych jako nieściągalne, bedą kosztem uzyskania przychodów w spółce z o.o., na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25, 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?3) Czy amortyzacja wartości firmy powstałej w wyniku wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki z o.o. jest kosztem uzyskania przychodów ?
POSTANOWIENIE
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bochni działając na podstawie art. 14a par. 1 oraz par. 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. nr 8 poz 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku złożonego w dniu 27 października 2005r., w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko, że:? wyposażenie wniesione jedną wartością do grupy VIII środków trwałych, wycenione wg wartości rynkowej, będzie można zaliczać w koszty poprzez comiesięczne odpisy amortyzacyjne;? będą kosztem uzyskania przychodów utworzone rezerwy lub spisane należności od wierzytelności wniesionych do spółki z o.o.;? amortyzacja wartości .firmy powstałej w wyniku wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki z o.o. nie jest kosztem uzyskania przychodów - nie jest prawidłowe.