Interpretacja
Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 30.12.2004, sygn. PO-1/443/294/103/ECH/04, Zachodniopomorski Urząd Skarbowy, sygn. PO-1/443/294/103/ECH/04
Wnoszący zapytanie przedstawił stan faktyczny, z którego wynika, że nabywa towary i produkty w Unii Europejskiej i dowozi je od nabywcy do siedziby firmy najczęściej własnym transportem lub transportem wynajętym krajowym. Wobec wątpliwości w stosowaniu przepisów prawa podatkowego podatnik sformułował pytania: 1. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną należy podstawę opodatkowania zwiększać o koszty tego transportu? 2. Jak należy rozliczyć fakturę korygującą dotyczącą dostaw wewnątrzwspólnotowych i ich prawidłowego rejestrowania i księgowania? 3. Jak należy rozliczyć fakturę korygującą dotyczącą nabyć wewnątrzwspólnotowych i ich prawidłowego rejestrowania i księgowania?
Wnoszący zapytanie przedstawił stan faktyczny, z którego wynika, że nabywa towary i produkty w Unii Europejskiej i dowozi je od nabywcy do siedziby firmy najczęściej własnym transportem lub transportem wynajętym krajowym.
Na tle powyższych okoliczności faktycznych podatnik formułuje stanowisko, iż:
Ad. 1
Zgodnie z art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy do podstawy opodatkowania wlicza się podatki, cła, opłaty i inne należności płacone w związku z nabyciem towarów. Uwzględniając powyższe jednostka zastosowała ww. przepis doliczając koszty transportu poniesione w związku z przewozem własnym transportem lub obcym krajowym do podstawy opodatkowania przy wystawianiu faktury wewnętrznej. Spółka zwiększa podstawę opodatkowania o koszty transportu wewnątrzwspólnotowego. Zdaniem Spółki do podstawy opodatkowania należy doliczyć koszty transportu, które poniósł:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right