Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 03.02.2004, sygn. BI/005/0695/03, Izba Skarbowa w Gdańsku, sygn. BI/005/0695/03

1. Czy do aportu wnoszonego przez Podatnika do spółki z o.o. będzie miał zastosowanie art. 10 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkową tego aportu?

Pytanie podatnika

Stan faktyczny:


Osoba fizyczna - udziałowiec spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - zamierza z posiadanej nieruchomości wydzielić geodezyjnie działkę i wybudować na niej halę produkcyjną wraz z budyniem biurowym. Zabudowaną nieruchomość Podatnik planuje wnieść jako aport do spółki.


Ocena prawna stanu faktycznego:


Stosownie do treści art. 9 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000r., nr 14, poz. 176 ze zm.) opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52 i 52a oraz dochodów, od których na podstawie przepisów ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku. Jeżeli podatnik uzyskuje dochody z więcej niż jednego źródła, przedmiotem opodatkowania w danym roku podatkowym jest, z zastrzeżeniem art. 24 ust. 3, art. 28-30 i art. 44 ust. 7e i 7f suma dochodów ze wszystkich źródeł przychodów. Pojęcie dochodu zostało zdefiniowane w art. 9 ust. 2 tej ustawy Zgodnie z treścią tego przepisu - dochód to nadwyżka sumy przychodów z tego źródła nad kosztami ich uzyskania osiągnięta w roku podatkowym, z zastrzeżeniami wymienionymi w tym przepisie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00