Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 10.03.2004, sygn. PSUS/OPBI/423/41/04/AN, Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu, sygn. PSUS/OPBI/423/41/04/AN

W którym momencie stanowi przychód wpływający na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych dyskonto uzyskane przez Bank od finansującego z tytułu wykupu rat leasingowych poniżej ich ceny nominalnej?

Pytanie podatnika

Art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) stanowi, że za przychody związane z działalnością gospodarczą i z działami specjalnymi produkcji rolnej, osiągnięte w roku podatkowym, uważa się także należne przychody, choćby nie zostały jeszcze faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, udzielonych bonifikat i skont.

Zgodnie z postanowieniami art. 17 k ust. 1 cytowanej wyżej ustawy jeżeli finansujący przeniósł na rzecz osoby trzeciej wierzytelności z tytułu opłat, o których mowa w art. 17b ust. 1 (należności z tytułu zawartej umowy leasingu operacyjnego), a nie została przeniesiona na osobę trzecią własność przedmiotu umowy leasingu:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00