Interpretacja
Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 03.09.2004, sygn. US-06-VAT-443/474/04/MW, Urząd Skarbowy w Grodzisku Mazowieckim, sygn. US-06-VAT-443/474/04/MW
W jaki sposób przeliczać kwoty wykazywane na fakturach w walutach obcych oraz w jakim terminie wystawiać faktury za usługi transportowe?
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 10.08.2004 r. w sprawie sposobu przeliczania kwot wykazywanych na fakturach w walutach obcych oraz terminu wystawiania faktur za usługi transportowe, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137 poz. 926 z późn. zm.) wyjaśnia:Podatnik przedstawił następujący stan faktyczny: wykonuje usługi transportowe i wystawia faktury wyrażone w złotówkach, ale na podstawie zleceń umówionych w walucie obcej za każdy fracht transportowy. Kwota waluty pojawia się w zleceniu na usługę transportową oraz w opisie faktury. Jako kurs przeliczeniowy stosowano kurs załadunku.W świetle w/w stanu faktycznego, podatnik pyta:1/ Czy jeśli faktura jest wystawiona w złotówkach, a waluta pojawia się jedynie w części opisowej faktury, to w takim przypadku również stosuje się przepis § 37 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 97, poz. 970)?2/ Czy istnieje dolna granica terminu wystawienia faktury tj. czy można wystawić fakturę z datą załadunku towaru, czyli przed ostatecznym wykonaniem usługi?Zdaniem podatnika kwota wyrażona w walucie oraz jej data przeliczenia jest umowną pomiędzy kontrahentami, natomiast data wystawienia faktury jest ograniczona jedynie od góry tj. " nie później niż 7 dnia od wykonania usługi....", a więc dopuszcza wystawienie faktury z datą wcześniejszą.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right