Interpretacja
Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 29.12.2003, sygn. Nr I/415/58/DM/03, Drugi Urząd Skarbowy w Zielonej Górze, sygn. Nr I/415/58/DM/03
W odpowiedzi na Pana zapytanie złożone w tut. Urzędzie w trybie art. 14 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r-Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) dotyczące określenia momentu powstania przychodu oraz zarachowania wydatków do kosztów uzyskania przychodu, Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w oparciu o przedstawiony stan faktyczny oraz obecną regulację prawną uprzejmie wyjaśnia:
I. W zakresie podatku od towarów i usług VAT
Zgodnie z art. 6b ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993r o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 5O ze zm.) mały podatnik może wybrać metodę kasową rozliczeń polegającą na tym , że obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług powstaje z dniem uregulowania całości lub części należności, nie później niż 90 dnia od dnia wydania towaru lub wykonania usługi , z zastrzeżeniem ust. 2, 5 i 6 , po uprzednim pisemnym zawiadomieniu urzędu skarbowego w terminie do końca miesiąca poprzedzającego okres, za który będzie stosował metodę kasową. Uregulowanie należności w części powoduje powstanie obowiązku podatkowego w części. Mali podatnicy , którzy wybrali metodę kasową, zgodnie z art. 10 ust. 1 c cyt. ustawy o VAT składaj ą w urzędzie skarbowym deklaracje podatkowe dla podatku od towarów i usług za okresy kwartalne w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po kwartale, w którym powstał obowiązek podatkowy. Zgodnie natomiast z art.6 ust. 8b pkt 9 cyt. ustawy o VAT obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług powstaje z chwila otrzymania całości lub części zapłaty z tytułu sprzedaży złomu stalowego i żeliwnego, złomu metali nieżelaznych, z wyłączeniem złomu metali szlachetnych:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right