Interpretacja
Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 25.11.2003, sygn. PP443/IN/44/BT/2003, Urząd Skarbowy w Brzegu, sygn. PP443/IN/44/BT/2003
W sprawie limitu bezpośredniego zwrotu podatku od towarów i usług na rachunek bankowy podatnika oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w imporcie usług.
Przepis art. 21 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (DZ. U. Nr Nr 11/93, poz. 50 ze zm.) wprowadzony ustawą z dnia 30 sierpnia 2002 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 153, poz. 1272) nakłada dodatkowe warunki, które podatnik musi spełnić, aby otrzymać bezpośredni zwrot podatku z urzędu skarbowego. Zgodnie z tym przepisem, kwota zwrotu podatku od towarów i usług nie może być wyższa od kwoty podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur zakupu, z których należność została w całości uregulowana oraz z dokumentów celnych, z których podatek został zapłacony. Warunek uregulowania należności lub zapłaty podatku, o którym mowa w ust. 2a ww. artykułu, uznaje się za spełniony, jeżeli uregulowanie tych należności lub zapłata podatku nastąpiły przed dniem złożenia deklaracji podatkowej. Jeśli podatnik wykazuje z poprzedniego miesiąca kwotę podatku z przeniesienia, mogą na rozliczenie podatkowe podatku od towarów i usług wpływać także faktury z poprzednich okresów rozliczeniowych.W świetle powyższego, jeśli Spółka w deklaracji dla podatku od towarów i usług za kwiecień, maj i czerwiec 2003 r. nie wykazała kwoty z przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, to faktury z kwietnia opłacone w czerwcu 2003 r. nie mogą być podstawą do wyliczenia limitu zwrotu podatku od towarów i usług za czerwiec 2003 r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right