Artykuł
Ustawa z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym - komentarz do zmian 2016
Publikacja obejmuje zmiany w ustawie obowiązujące od 1 stycznia 2016 r. Opracowanie zawiera porównanie brzmienia przepisów przed zmianą i po zmianie oraz komentarz eksperta do każdej zmiany. Zachęcamy do lektury!
(j.t. Dz.U. z 2013 r. poz. 1381; ost.zm. Dz.U. z 2015 r. poz. 1045)*
* Tabela uwzględnia zmiany w ustawie o podatku rolnym wprowadzone:
- ustawą z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1045) - obowiązujące od 1 stycznia 2016 r.
W tabeli pominięto zmiany polegające na tym, w art. 3 w ust. 1 w pkt 4 w lit. a i b oraz w art. 6a w ust. 8 użyte w różnych przypadkach nazwę "Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa" zastąpiono użytą w odpowiednich przypadkach nazwą "Agencja Nieruchomości Rolnych".
Treść przepisu przed nowelizacją | Treść przepisu po nowelizacji |
Art. 1. [Zakres przedmiotowy] Opodatkowaniu podatkiem rolnym podlegają grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza. | Art. 1. [Zakres przedmiotowy] Opodatkowaniu podatkiem rolnym podlegają grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne, z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza. |
Komentarz: Z zakresu przedmiotowego ustawy zniknęło określenie "grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych". Zmiana obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. Ustawą o podatku rolnym objęte są zatem grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne (z wyłączeniem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza). |
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right