Orzeczenie
Postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 21 grudnia 2010 r., sygn. KIO/UZP 2659/10
1) O ile dla rozpoznania zarzutów niezbędne jest wniesienie środków ochrony prawnej w terminach ustawowych, przez wykonawcę posiadającego interes prawny, o tyle uchybienie terminom przewidzianym na wniesienie środków ochrony prawnej powoduje, że interes prawny wnoszącego je wykonawcy w ogóle nie jest badany.
2) Aktualny stan prawny przewiduje niejako dualizm kontroli czynności zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia - kontrolę Prezesa Urzędu oraz rozpoznawanie odwołań przez Izbę, które może być uznane za kontrolę sui generis dokonywaną ściśle w granicach zarzutów oraz z uwzględnieniem wyników postępowania dowodowego. Zakres badania postępowania jest zatem w obu przypadkach różny, zarówno co do zakresu, jak i podstaw dokonywanych ocen.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Magdalena Grabarczyk
Członkowie: Marek Koleśnikow
Aneta Mlącka
Protokolant: Patrycja Kaczmarska
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 21 grudnia 2010r. w Warszawie odwołania wniesionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: OHL ŹS a.s. .(pełnomocnik), ERBUD S.A., adres pełnomocnika: ul. Buresova, 660 02 Brno-stred, Republika Czeska, od rozstrzygnięcia przez zamawiającego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa protestu z dnia 26 listopada 2010r.
przy udziale wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: FEROCO S.A. (pełnomocnik), TORPOL Sp. z o.o., Zakład Robót Komunikacyjnych -DOM w Poznaniu Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych „INTERCOR” Sp. z o. o. Aero Medika Sp. z o.o. zgłaszających przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego
-
keyboard_arrow_right