Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok SN z dnia 21 marca 2006 r., sygn. III SK 2/06

Zarzut naruszenia art. 316 § 1 k.p.c. może stanowić usprawiedliwioną podstawę skargi kasacyjnej, jeżeli skarżący wskaże konkretne zdarzenia, któ­rych sąd nie uwzględnił oraz wpływ tych zdarzeń na wynik sprawy.

Sąd Najwyższy nie jest związany wykładnią § 36 ust. 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 27, poz. 268 ze zm.) dokonaną przez Ministerstwo Finansów w piśmie skierowanym do izb i urzędów skarbowych.

 

Przewodniczący SSN Kazimierz Jaśkowski, Sędziowie SN: Herbert Szurgacz, Andrzej Wróbel (sprawozdawca).

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 21 marca 2006 r. sprawy z odwołania Telekomunikacji Polskiej SA przeciwko Prezesowi Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z udziałem P. Telefonii Spółki z o.o. o zmianę umowy o połączeniu sieci telekomunikacyjnych, na skutek skargi kasacyjnej odwołującej się od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 13 lipca 2005 r. [...]

1. oddalił skargę kasacyjną;

2. zasądził od Telekomunikacji Polskiej SA na rzecz Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty kwotę 120 (słownie: sto dwadzieścia) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 30 czerwca 2003 r. Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (dalej jako Prezes URTiP) po rozpatrzeniu wniosku zainteresowanej P. Tele­fonii Spółki z o.o. o wydanie decyzji w sprawie ustalenia warunków połączenia sieci telekomunikacyjnych oraz rozliczeń z tytułu wzajemnego korzystania z sieci teleko­munikacyjnych, zmienił postanowienia umowy zawartej między zainteresowanym a powodem - Telekomunikacją Polską S.A.

Od powyższej decyzji powód wniósł odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wnosząc o jej uchylenie i zasądzenie na jego rzecz kosztów postępo­wania, zarzucając naruszenie: art. 46 oraz art. 81 ust. 1 pkt. 2 oraz art. 86 ustawy z dnia 21 lipca 2000 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 73, poz. 852 ze zm., dalej jako Prawo telekomunikacyjne); art. 86 w związku z art. 83 ust. 3 Prawa telekomuni­kacyjnego; art. 80 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego; art. 33 ustawy z 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 11, poz. 50, dalej jako ustawa o po­datku od towarów i usług) oraz art. 11, 19 i 107 k.p.a. 

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00