Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 29 listopada 2022 r., sygn. III OSK 2001/21

Odpady

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodnicząca: Sędzia NSA Piotr Korzeniowski Sędziowie: Sędzia NSA Teresa Zyglewska (spr.) Sędzia del. WSA Maciej Kobak po rozpoznaniu w dniu 29 listopada 2022 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej "P." Sp. j. A. i P. B. z siedzibą w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 3 lipca 2019 r., sygn. akt II SA/Kr 589/19 w sprawie ze skargi "P." Sp. j. A. i P. B. z siedzibą w K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu z 27 marca 2019 r., znak: SKO-OŚ-4170-2/19 w przedmiocie nakazu usunięcia odpadów oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 3 lipca 2019 r., sygn. akt II SA/Kr 589/19, oddalił skargi "P." Spółka Jawna A. i P.B. z siedzibą w K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu z dnia 27 marca 2019 r. nr SKO-OŚ-4170-2/19 w przedmiocie nakazu usunięcia opon stanowiących odpady.

Z powyższym rozstrzygnięciem nie zgodziła się Skarżąca Spółka i w skardze kasacyjnej zarzuciła mu naruszenie:

I. na podstawie art. 174 pkt 2 p.p.s.a:

1) art. 145 § 1 pkt 1 lit. c) p.p.s.a. w zw. z art. 7 w zw. z art. 77 w zw. z art. 80 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. 2017, poz. 1257 ze zm., dalej jako k.p.a.), poprzez błędne przyjęcie przez Sąd I instancji, iż orzekające w sprawie organy administracji w sposób całościowy zgromadziły i rozpatrzyły materiał dowodowy, co miało umożliwić poprawne ustalenie stanu faktycznego niniejszej sprawy, podczas gdy zarówno organ I instancji, jak i organ II instancji wydały rozstrzygnięcia w oparciu o niekompletny oraz w pozostałym zakresie błędnie oceniony materiał dowodowy, co skutkowało ustaleniem błędnego stanu faktycznego niniejszej sprawy;

2) art. 145 § 1 pkt 1 lit. c) p.p.s.a. w zw. z art. 15 k.p.a., poprzez błędne przyjęcie przez Sąd I instancji, że Organ II instancji w sposób merytoryczny rozpoznał niniejszą sprawę, podczas gdy naruszenie zasady dwuinstancyjności stanowi naruszenie przepisów prawa uzasadniających wyeliminowanie z obrotu prawnego wadliwej decyzji, a co nie miało miejsca w niniejszej sprawie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00