Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 23 kwietnia 2020 r., sygn. II OSK 1631/19

Ochrona przyrody

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Leszek Kiermaszek Sędziowie: sędzia del. WSA Piotr Broda sędzia NSA Roman Ciąglewicz (spr.) po rozpoznaniu w dniu 23 kwietnia 2020 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej w G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 29 stycznia 2019 r., sygn. akt II SA/Rz 1264/18 w sprawie ze skargi Spółdzielni Mieszkaniowej w G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu z dnia [...] sierpnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za usunięcie drzewa bez zezwolenia oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 29 stycznia 2019 r., sygn. akt II SA/Rz 1264/18, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę Spółdzielni Mieszkaniowej w G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu, z dnia [...] sierpnia 2018 r., nr [...], w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za usunięcie drzewa bez zezwolenia.

Skargę kasacyjną od powyższego wyroku wniosła Spółdzielnia Mieszkaniowa w G. Wyrok zaskarżyła w całości i zarzuciła:

I. Naruszenie prawa materialnego, a mianowicie art. 89 ust. 6 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. 2018.1614 t.j.) poprzez jego niezastosowanie i nieobniżenie administracyjnej kary pieniężnej o połowę zgodnie z tym przepisem, mimo, że usunięte drzewo obumierało i było w stanie nierokującym na przeżycie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00