Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 7 marca 2019 r., sygn. II OSK 419/17

Ochrona przyrody

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Roman Ciąglewicz (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Marzenna Linska - Wawrzon Sędzia del. WSA Małgorzata Jarecka Protokolant starszy asystent sędziego Ewa Dubiel po rozpoznaniu w dniu 7 marca 2019 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skarg kasacyjnych A. G. oraz J. G.-P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 22 sierpnia 2016 r. sygn. akt II SA/Gl 217/16 w sprawie ze skarg A. G. oraz J. G.-P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] stycznia 2015 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za wycinkę drzew oddala skargi kasacyjne.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 22 sierpnia 2016 r., sygn. akt II SA/Gl 217/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, oddalił skargi A. G. i J. G.-P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie z dnia [...] stycznia 2015 r., nr SKO.4102.117.2015, w przedmiocie kary pieniężnej za wycinkę drzew.

Skargę kasacyjną od powyższego wyroku wnieśli A. G. i J. G.-P.

J. G.-P. wyrok zaskarżyła w całości. Jako podstawę skargi kasacyjnej wskazała art. 174 pkt 2 P.p.s.a. i zarzuciła naruszenie przepisów postępowania mające istotny wpływ na wynik sprawy, a mianowicie: art. 141 § 4 P.p.s.a. w zw. z art. 1 § 1 i § 2 P.u.s.a. oraz art. 3 § 2 pkt 1 P.p.s.a. poprzez brak zawarcia w uzasadnieniu wyroku:

1. odniesienia się do zarzutów podniesionych w skardze administracyjnej w punkcie 1.1. i 1.2. oraz wyjaśnienia dlaczego przedmiotowe zarzuty nie zasługują na uwzględnienie, oraz

2. braku uzasadnienia co do przesłanek zastosowania w okolicznościach niniejszej sprawy przepisów art. 88 i 89 ustawy prawo o ochronie przyrody w brzmieniu nieobowiązującym w czasie powstania przedmiotowego deliktu administracyjnego, co w konsekwencji spowodowało niewyjaśnienie stanu prawnego sprawy, a także doprowadziło do sytuacji, w której Sąd nie dokonał kontroli działalności administracji publicznej, pod względem jej zgodności z prawem do czego był zobowiązany.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00