Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 23 maja 2019 r., sygn. II GSK 1935/17

Własność przemysłowa

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Zbigniew Czarnik Sędzia NSA Maria Jagielska Sędzia del. WSA Urszula Wilk (spr.) Protokolant Ewa Czajkowska po rozpoznaniu w dniu 23 maja 2019 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej T Spółka Jawna w W od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 grudnia 2016 r. sygn. akt VI SA/Wa 1285/16 w sprawie ze skargi T Spółka Jawna w W na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [..] maja 2015 r. nr Sp. [..] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na wzór użytkowy 1. uchyla zaskarżony wyrok; 2. uchyla zaskarżoną decyzję Urzędu Patentowego z dnia [..] maja 2015 r. 3. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz S spółka jawna w Warszawie (dawniej: T Spółka Jawna w Warszawie) 2650 (dwa tysiące sześćset pięćdziesiąt) złotych, tytułem kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 5 grudnia 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę T W R B i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w W na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [..] maja 2015 r. nr Sp. [..] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na wzór użytkowy.

Wyrok ten wydano w następującym stanie sprawy:

T W R B i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w W (dalej też: spółka) w dniu [...] kwietnia 2013 r. wniosła o unieważnienie prawa ochronnego udzielonego na wzór użytkowy pt. "Opakowanie produktów, zwłaszcza gotowych do spożycia szybkich dań typu fast ford" nr Ru.65866 udzielonego na rzecz B sp. z o.o. z siedzibą w W oraz A P sp. z o.o. z siedzibą w B (dalej też: uprawnieni). Jako podstawę żądania wskazała przepisy art. 89, art. 94, art. 95, art. 97, art. 100 oraz art. 255 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej (tekst jedn. Dz.U. z 2013 r. poz. 1410; dalej: p.w.p.) podnosząc brak nowości spornego wzoru w dacie jego zgłoszenia do ochrony, a także brak użyteczności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00