Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 28 września 2018 r., sygn. II GSK 931/18

Inne

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Sieńczyło-Chlabicz Sędzia NSA Gabriela Jyż Sędzia del. WSA Piotr Kraczowski (spr.) Protokolant Szymon Janik po rozpoznaniu w dniu 18 września 2018 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skarg kasacyjnych Prokuratora Prokuratury Okręgowej w [...] oraz [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 lipca 2017 r. sygn. akt VI SA/Wa 1300/16 w sprawie ze skarg Prokuratora Prokuratury Okręgowej w [...] oraz [...] na uchwałę Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia [...] września 2009 r. nr [...] w przedmiocie zasad i trybu przyznawania stypendium sportowego 1. uchyla zaskarżony wyrok w punkcie 3 w części dotyczącej § 3 ust. 2 pkt 4 zaskarżonej uchwały; 2. stwierdza nieważność § 3 ust. 2 pkt 4 zaskarżonej uchwały; 3. w pozostałym zakresie skargi kasacyjne oddala.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 18 lipca 2017 r. sygn. akt VI SA/Wa 1300/16 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej: WSA) w wyniku rozpoznania skarg [...] (dalej: skarżący) i Prokuratora Prokuratury Okręgowej w [...] (dalej: Prokurator) na uchwałę Rady Miasta Stołecznego Warszawy (dalej: Rada) z 17 września 2009 r. nr LXII/1921/2009 w przedmiocie stypendiów sportowych: w punkcie 1 - stwierdził nieważność § 1 ust. 1 pkt 2 zaskarżonej uchwały w części, w jakiej określa w ramach kryterium przyznania stypendium sportowego konieczność rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Mieście st. Warszawie; w punkcie 2 - stwierdził nieważność § 3 ust. 1 i § 9 ust. 3 zaskarżonej uchwały; w punkcie 3 - w pozostałym zakresie skargi oddalił; w punkcie 4 - zasądził od organu na rzecz skarżącego 150 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Ze stanu faktycznego sprawy wynika, że skarżący wniósł do WSA skargę na uchwałę Rady nr LXII/1921/2009 z 17 września 2009 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przyznawania, wstrzymywania i pozbawiania oraz ustalania wysokości stypendiów sportowych m. st. Warszawy oraz stypendiów sportowych m. st. Warszawy "Nadzieja Olimpijska" dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym (dalej: uchwała). Prezydent Warszawy odmówił bowiem skarżącemu udzielenia stypendium sportowego w związku z uprawianiem tańca sportowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00