Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 30 maja 2018 r., sygn. I FSK 397/16

Zwolnienie z obowiązku zamieszczenia w zbiorczej fakturze korygującej pewnych elementów zawarte w art. 106j ust. 3 pkt 2 ustawy o VAT ale nie dotyczy dat wystawienia i kolejnych numerów faktur korygowanych.

Teza od Redakcji

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Izabela Najda-Ossowska, Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz, Sędzia NSA Krzysztof Wujek (sprawozdawca), Protokolant Anna Błażejczyk, po rozpoznaniu w dniu 30 maja 2018 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej A. sp. z o. o. z siedzibą w S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 29 października 2015 r. sygn. akt I SA/Wr 1269/15 w sprawie ze skargi A. sp. z o. o. z siedzibą w S. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 4 marca 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od A. sp. z o.o. z siedzibą w S. na rzecz Szefa Krajowej Administracji Skarbowej kwotę 480 (słownie: czterysta osiemdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 29 października 2015 r., wydanym w sprawie o sygn. akt I SA/Wr 1269/15, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę "A." sp. z o.o. w S. (dalej jako "Skarżąca" lub "Spółka") na interpretację indywidualną Ministra Finansów z 4 marca 2015 r., numer [...], dotyczącą zbiorczych faktur korygujących VAT.

Z uzasadnienia wyroku WSA wynika, że we wniosku o interpretację Skarżąca wskazała następujący stan faktyczny;

Skarżąca udziela nabywcom swych towarów rabaty za osiągnięcie poziomu zakupów określonego umownie i zmierza je dokumentować zbiorczymi fakturami korygującymi, obejmującymi okresy rozliczeniowe (miesiąc, kwartał lub rok). Rabaty będą wykazywane kwotowo w odniesieniu do wszystkich dostaw zrealizowanych w przyjętym okresie rozliczeniowym. Treść zbiorczych faktur korygujących będzie następująca: oznaczenie "korekta" lub "faktura korygująca", numer kolejny oraz data jej wystawienia, nazwa sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy, numery identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy, okres, do którego odnosi się udzielany rabat, łączna kwota udzielonego rabatu oraz kwota korekty podstawy opodatkowania lub kwota korekty podatku należnego z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku i sprzedaży zwolnionej, przyczynę korekty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00