Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 kwietnia 2017 r., sygn. I OSK 1989/15

W literaturze wskazuje się, że pod względem przedmiotowym na sprawę administracyjną składa się treść żądania strony lub nałożonego na nią obowiązku, podstawa prawna oraz stan faktyczny.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Marek Stojanowski (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Monika Nowicka Sędzia del. WSA Rafał Wolnik Protokolant sekretarz sądowy Cezary Ciwiński po rozpoznaniu w dniu 6 kwietnia 2017 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej W. L. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 25 marca 2015 r. sygn. akt II SA/Łd 126/15 w sprawie ze skargi W. L. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] grudnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie zmiany decyzji zatwierdzającej podział nieruchomości oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 25 marca 2015 r. sygn. akt II SA/Łd 126/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę W.L. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] grudnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie zmiany decyzji zatwierdzającej podział nieruchomości.

Powyższy wyrok zapadł w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

Wójt Gminy [...] postanowieniem z dnia [...] października 2014 r. odmówił W.L. wszczęcia postępowania w sprawie zmiany własnej ostatecznej decyzji z dnia [...] marca 1998 r. znak: [...] zatwierdzającej podział nieruchomości nr [...] , położonej w obrębie R.

W uzasadnieniu postanowienia organ I instancji wskazał, że postępowanie podziałowe zostało wszczęte na wniosek Gminy [...] , będącej wówczas właścicielką dzielonej nieruchomości. W wyniku podziału powstały dwie działki: nr [...] o powierzchni 1,2075 ha i nr [...] o powierzchni 0,9134 ha. Na nieruchomości znajdowały się naniesienia budowlane stanowiące własność Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". W postępowaniu podziałowym przymiot strony miała Gmina [...] i GS "Samopomoc Chłopska". Obecnie nieruchomość oznaczona nr działki [...] stanowi własność W.L.. Natomiast druga powstała po podziale nieruchomość, oznaczona nr działki [...] , stanowi własność Gminy [...] i pozostaje w użytkowaniu wieczystym M.M.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00