Wyrok NSA z dnia 2 marca 2017 r., sygn. I OSK 1195/15
Niewłaściwe zastosowanie przepisu prawa materialnego (błąd w subsumcji) wyraża się w niezgodności między ustalonym stanem faktycznym a hipotezą zastosowanej normy prawnej lub też błędnym przyjęciu czy zaprzeczeniu związku zachodzącego między faktem ustalonym w procesie a normą prawną.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Aleksandra Łaskarzewska Sędziowie: Sędzia NSA Monika Nowicka (spr.) Sędzia del. WSA Dorota Jadwiszczok Protokolant starszy asystent sędziego Anna Siwonia-Rybak po rozpoznaniu w dniu 2 marca 2017 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej B. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 21 stycznia 2015 r. sygn. akt III SA/Po 1596/14 w sprawie ze skargi B. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie skierowania na badania lekarskie oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 21 stycznia 2015 r. (sygn. akt III SA/Po 1596/14), Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę B. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie skierowania na badania lekarskie.
Wyrok został wydany w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy.
Decyzją z dnia [...] sierpnia 2014 r., Samorządowe Kolegium Odwoławcze w P., orzekając na skutek odwołania wniesionego przez B. S., utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta P. z dnia [...] marca 2014 r. nr [...], kierującą odwołującą się na badania lekarskie w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.