Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 7 kwietnia 2017 r., sygn. I GSK 841/15

Powszechnie przyjmuje się, że proces produkcji to uporządkowany zestaw celowych działań wykonywanych w toku produkcji począwszy od pobrania materiału aż do zadania gotowego włącznie. Proces produkcyjny zawsze dotyczy określonego wyrobu.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Dariusz Dudra Sędzia NSA Lidia Ciechomska-Florek (spr.) Sędzia del. WSA Stefan Kowalczyk Protokolant Dorota Gaj-Mizerska po rozpoznaniu w dniu 7 kwietnia 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. Sp. z o.o. w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 19 lutego 2015 r., sygn. akt III SA/Po 671/14 w sprawie ze skargi A. Sp. z o.o. w K. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 25 lutego 2014 r., nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu wyrokiem z 19 lutego 2015 r., sygn. akt III SA/Po 671/14, oddalił skargę A. z ograniczoną odpowiedzialnością w K. (spółka), na interpretację indywidualną Ministra Finansów z 25 lutego 2014 roku nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

Sąd I instancji za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujące ustalenia:

Spółka złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, w której stwierdziła, że prowadzi (i będzie prowadzić w przyszłości) działalność w zakresie produkcji ceramicznych wyrobów sanitarnych, które sprzedaje (i będzie sprzedawać w przyszłości) w kraju i poza granicami. Ponadto zajmuje się (i będzie się zajmować w przyszłości) kompletowaniem zestawów złożonych z wyprodukowanych przez siebie lub nabytych od innych podmiotów wyrobów sanitarnych i sprzedażą ich w kraju i za granicą. Jest (i będzie w przyszłości) tak zwanym finalnym nabywcą gazowym w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 19a ustawy o podatku akcyzowym. Kupuje i będzie kupowała w przyszłości gaz ziemny wysokometanowy o kodzie CN 2711 21 00, który mieści się w zakresie wyrobów gazowych, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1b ustawy o podatku akcyzowym. Proces technologiczny wytwarzania wyrobów ceramiki sanitarnej przebiega (i będzie przebiegał w przyszłości) w czterech działach produkcyjnych: Dział Modelarni, Dział Ceramiki, Dział Produkcji 1 i Dział Produkcji 2, które szczegółowo zostały przedstawione. Gaz ziemny jest wykorzystywany (i będzie wykorzystywany w przyszłości) także do opalania hal magazynowych, opalania hal, w których następuje kompletacja wyrobów sprzedawanych przez spółkę i opalania budynków administracyjno-biurowych położonych w dwóch zakładach produkcyjnych. W związku z powyższym opisem spółka zadała następujące pytania:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00