Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 25 stycznia 2017 r., sygn. I GSK 2006/15

W orzecznictwie sądów administracyjnych ugruntowany jest już pogląd, że art. 141 § 4 p.p.s.a. można naruszyć wtedy gdy uzasadnienie orzeczenia nie zawiera wszystkich wymaganych elementów konstrukcyjnych, ewentualnie nie pozwala jednoznacznie ustalić przesłanek jakimi kierował się Sąd I instancji podejmując zaskarżone orzeczenie, a wada ta nie pozwala na kontrolę kasacyjną orzeczenia.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Zajda Sędzia NSA Ludmiła Jajkiewicz. Sędzia del. WSA Barbara Mleczko-Jabłońska (spr.) Protokolant asystent sędziego Nina Pruk po rozpoznaniu w dniu 11 stycznia 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A spółki z o.o. z siedzibą w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 14 lipca 2015 r.; sygn. akt III SA/Łd 459/15 w sprawie ze skargi A spółki z o.o. z siedzibą w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Łodzi z dnia [...] marca 2015 r.; nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od A spółki z o.o. z siedzibą w K. na rzecz Dyrektora Izby Celnej w Łodzi 5.400 (pięć tysięcy czterysta) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

I

Wyrokiem z dnia 14 lipca 2015r. sygn. akt III SA/Łd 459/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę A Sp. z o.o. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Łodzi z dnia [...] marca 2015r. w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym.

Sąd I instancji przyjął następujące ustalenia faktyczne i prawne.

Decyzją z dnia [...] czerwca 2010 r. nr [...] Naczelnik Urzędu Celnego w Piotrkowie Trybunalskim ustalił dla A Sp. z o.o. w K. dopuszczalne normy zużycia alkoholu etylowego skażonego bitrexem używanego do produkcji kosmetyków oraz normy dopuszczalnych ubytków alkoholu etylowego skażonego bitrexem do produkcji kosmetyków.

W listopadzie i grudniu 2011 r. przeprowadzono w Spółce kontrolę obrachunkową. Kontrola dotyczyła prowadzonej dokumentacji produkcyjnej oraz obrotu alkoholem etylowym skażonym za okres od 1 stycznia 2010r. do 30 czerwca 2010r., obrachunku obrotu alkoholem etylowym skażonym w magazynie za okres od 1 stycznia 2010r do 30 czerwca 2010r., rozliczenia ubytków alkoholu etylowego skażonego w magazynie w stosunku do zatwierdzonych norm dopuszczalności ubytków podczas magazynowania, rozliczenia ubytków alkoholu etylowego skażonego w stosunku do dopuszczalnych norm zużycia. Dodatkowo organ przeprowadził kontrolę w zakresie prowadzonej przez Spółkę dokumentacji produkcyjno-magazynowej dotyczącej magazynowania oraz zużycia alkoholu etylowego skażonego do produkcji kosmetyków za okres od 1 stycznia 2010r. do 30 czerwca 2010r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00