Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 25 stycznia 2017 r., sygn. I GSK 268/16

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Myślińska Sędzia NSA Janusz Zajda (spr.) Sędzia del. WSA Piotr Kraczowski Protokolant Szymon Janik po rozpoznaniu w dniu 18 stycznia 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. GmbH z siedzibą w K., A. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 listopada 2015 r. sygn. akt V SA/Wa 3626/15 w sprawie ze skargi A. GmbH z siedzibą w K., A. na pisemną interpretację Ministra Finansów z dnia [...] września 2014 r. nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 20 listopada 2015 r., sygn. akt V SA/Wa 3626/15, wydanym w sprawie ze skargi A. GmbH z/s w A. na pisemną interpretację indywidualną Ministra Finansów z [...] września 2014 r. w przedmiocie prawa podatkowego uchylił zaskarżoną interpretację oraz zasądził od organu na rzecz Spółki zwrot kosztów postępowania.

Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym sprawy:

Spółka A. w A. w dniu [...] lutego 2013 r. wystąpiła do Izby Skarbowej w Warszawie z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej. Wskazała, iż od sierpnia 2011 r. do właściwego w sprawie Naczelnika Urzędu Celnego w N. złożyła 36 wniosków o zwrot akcyzy zapłaconej z tytułu dokonanych w okresie czerwiec-listopad 2011 r. dostaw wewnątrzwspólnotowych na terytorium A. paliwa biodiesel z akcyzą zapłaconą w Polsce. W odniesieniu do każdego z wniosków organ przedłużał bez uzasadnionych podstaw podstawowy 30-dniowy termin na rozpoznanie sprawy do 90 dni, a ostatecznie odmówił zwrotu akcyzy.

Dyrektor Izby Celnej w Warszawie utrzymał w mocy rozstrzygnięcia Naczelnika UC w zakresie zwrotu akcyzy za czerwiec-wrzesień 2011 r. (26 decyzji). Zostały one zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Wobec zmiany stanowiska organu odwoławczego przed rozpoznaniem kolejnych 10 odwołań, Dyrektor Izby Celnej w Warszawie uchylił 10 decyzji organu I instancji dotyczących zwrotu akcyzy za październik i listopad 2011 r. i sprawy te przekazał do ponownego rozpoznania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00