Wyrok NSA z dnia 9 listopada 2016 r., sygn. I OSK 2108/16
W myśl art. 174 p.p.s.a., skargę kasacyjną można oprzeć na następujących podstawach naruszenie prawa materialnego przez błędną jego wykładnię lub niewłaściwe zastosowanie, naruszenie przepisów postępowania, jeżeli uchybienie to mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy. Naczelny Sąd Administracyjny kontroluje zgodność zaskarżonego orzeczenia z prawem materialnym i procesowym w granicach skargi kasacyjnej. Oznacza to, że zakres rozpoznania sprawy wyznacza strona wnosząca skargę kasacyjną przez przytoczenie podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienie.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Stojanowski, Sędzia NSA Jolanta Rajewska, Sędzia del. WSA Czesława Nowak-Kolczyńska (spr.), , po rozpoznaniu w dniu 9 listopada 2016 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej T. K. reprezentowanego przez kuratora adwokat M. L.-O. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 12 maja 2016 r. sygn. akt II SA/Rz 1267/15 w sprawie ze skargi T. K. reprezentowanego przez kuratora adwokat M. L.-O. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie zobowiązania do zwrotu należności wypłaconych z funduszu alimentacyjnego oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wyrokiem z 12 maja 2016 r. oddalił skargę T. K. reprezentowanego przez kuratora adw. M. L.-O. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu z [...] lipca 2015 r. w przedmiocie zobowiązania do zwrotu należności wypłaconych z funduszu alimentacyjnego.