Wyrok NSA z dnia 27 września 2016 r., sygn. I OSK 355/15
Wskazanie przez autora skargi kasacyjnej przepisów, jakie w jego ocenie naruszył sąd administracyjny pierwszej instancji, a także wyjaśnienie w uzasadnieniu skargi kasacyjnej, na czym to naruszenie polegało, wyznacza granice, w których rozstrzyga Naczelny Sąd Administracyjny. Zarzuty, jak i ich uzasadnienie, powinny być ujęte precyzyjnie i zrozumiale, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wymóg sporządzenia skargi kasacyjnej przez profesjonalnego pełnomocnika.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Joanna Runge - Lissowska (spr.) Sędziowie NSA Jolanta Sikorska del. NSA Jacek Hyla Protokolant starszy asystent sędziego Piotr Baryga po rozpoznaniu w dniu 27 września 2016 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej I.M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 22 października 2014 r. sygn. akt IV SA/Wr 286/14 w sprawie ze skargi I.M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu z dnia [...] listopada 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia należności z tytułu wypłaconego świadczenia z funduszu alimentacyjnego oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 22 października 2014 r., sygn. akr IV SA/Wr 286/14, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę I. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu z dnia [...] listopada 2013 r., nr [...], którą utrzymana została w mocy decyzja Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice z dnia [...] maja 2013 r., nr [...], wydana w przedmiocie odmowy umorzenia należności z tytułu wypłaconego świadczenia z funduszu alimentacyjnego.