Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 21 kwietnia 2016 r., sygn. I OSK 2553/14

Błędna wykładnia oznacza nieprawidłowe zrekonstruowanie treści normy prawnej wynikającej z konkretnego przepisu, czyli mylne rozumienie określonej normy prawnej, natomiast niewłaściwe zastosowanie to dokonanie wadliwej subsumcji przepisu do ustalonego stanu faktycznego, czyli niezasadne uznanie, że stan faktyczny sprawy odpowiada hipotezie określonej normy prawnej.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Bożena Popowska, Sędzia NSA Roman Ciąglewicz, Sędzia NSA Wiesław Morys (spr.), Protokolant starszy asystent sędziego Anna Siwonia-Rybak, po rozpoznaniu w dniu 21 kwietnia 2016 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej P. G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 10 czerwca 2014 r. sygn. akt IV SAB/Gl 6/14 w sprawie ze skargi P. G. na bezczynność Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach w przedmiocie informacji publicznej oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę P. G. na bezczynność Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach w przedmiocie informacji publicznej.

Jak wynika z uzasadnienia tego wyroku zapadł on w następującym stanie faktycznym i prawnym: wnioskiem z dnia 20 grudnia 2013 r., przesłanym drogą elektroniczną na adres mailowy Kuratorium Oświaty w Katowicach, P. G. zwrócił się o udostępnienie informacji publicznej poprzez przesłanie mu numerów wszystkich służbowych telefonów komórkowych użytkowanych przez pracowników Kuratorium Oświaty w Katowicach, z podaniem imienia nazwiska i funkcji osoby użytkującej numer, a w szczególności numerów służbowych komórek do Kuratora, Wicekuratorów oraz M. S.

Pismem z dnia 3 stycznia 2014 r., będącym odpowiedzią na powyższy wniosek, wnioskodawca został poinformowany, że telefony komórkowe służą do wewnętrznej komunikacji pracowników Kuratorium Oświaty w Katowicach, oraz że połączenia w ramach tych numerów są bezpłatne. W piśmie tym wyjaśniono, że rozważana jest możliwość wyposażenia pracowników w telefony z numerami publicznie dostępnymi, natomiast na ten czas kontakt zapewniony jest poprzez numery stacjonarne, które podano do Sekretariatu Śląskiego Kuratora Oświaty, Wicekuratorów oraz Dyrektora Wydziału Organizacji i Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli - M. S..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00