Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 5 lutego 2016 r., sygn. I OSK 2607/14

Informację publiczną będą stanowiły zagadnienia dotyczące rodzajów komórek organizacyjnych danego podmiotu publicznego, podziału pomiędzy nimi obowiązków, czy zadań, które podmioty te realizują, wskazanie osób zajmujących stanowiska kierownicze w danej komórce i. t.p. zagadnienia.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Marek Stojanowski Sędziowie NSA Monika Nowicka (spr.) del. WSA Joanna Brzezińska Protokolant starszy asystent sędziego Dominika Człapińska po rozpoznaniu w dniu 5 lutego 2016 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 maja 2014 r. sygn. akt II SAB/Wa 434/13 w sprawie ze skargi A. S. na bezczynność Prokuratora Generalnego w przedmiocie dostępu do informacji publicznej oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 27 maja 2014 r. (sygn. akt II SAB/Wa 434/13), Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę A. S. na bezczynność Prokuratora Generalnego w przedmiocie dostępu do informacji publicznej (pkt 1) i orzekł w przedmiocie kosztów pomocy prawnej świadczonej z urzędu (pkt 2).

W uzasadnieniu wyroku Sąd wskazał na następujący stan faktyczny i prawny sprawy:

A. S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na bezczynność Prokuratora Generalnego w przedmiocie informacji publicznej. Z uwagi na właściwość miejscową, skarga ta została przekazana do rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie.

W skardze skarżący, powołując się na przepisy Konstytucji RP oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej, wnosił o zobowiązanie Prokuratora Generalnego RP do podania mu (opublikowania) numerów telefonów służbowych stacjonarnego i komórkowego, "pod którymi organ jest osiągalny, telefony odbiera".

W odpowiedzi na skargę Prokurator Generalny RP wnosił o jej odrzucenie a następnie na rozprawie w dniu 28 maja 2014 r. pełnomocnik organu wniósł o jej oddalenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00