Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 1 września 2016 r., sygn. I GSK 675/15

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Ludmiła Jajkiewicz Sędzia NSA Dariusz Dudra Sędzia del. WSA Stefan Kowalczyk (spr.) Protokolant Tomasz Haintze po rozpoznaniu w dniu 1 września 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Ł .W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu z dnia 5 września 2014 r. sygn. akt I SA/Op 134/14 w sprawie ze skargi Ł. W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Opolu z dnia [...] grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od Ł. W. na rzecz Dyrektora Izby Celnej w Opolu kwotę 450 (czterysta pięćdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

I GSK 675/15

U Z A S A D N I E N I E

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, wyrokiem z dnia 5 września 2014 r., sygn. oddalił skargę Ł. W. (dalej: Skarżący) na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Opolu (dalej: DIC) z dnia [...] grudnia 2013 r., wydaną w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym za miesiąc lipiec 2012 r.

Ze stanu sprawy przyjętego przez sąd pierwszej instancji wynikało, że:

Naczelnik Urzędu Celnego w Opolu decyzją z dnia [...] września 2013 r. określił Skarżącemu wysokość zobowiązania w podatku akcyzowym za miesiąc lipiec 2012 r. w kwocie 7.176,0 zł.

Decyzją z dnia [...] grudnia 2013 r. DIC utrzymał w mocy rozstrzygnięcie organu I instancji.

Organ odwoławczy wskazał, że w wyniku przeprowadzonej u Skarżącego kontroli w zakresie podatku akcyzowego za okres od 1 stycznia 2008 r. do 30 listopada 2012 r., stwierdzono, iż w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Skarżący dokonywał zakupu oleju napędowego, który następnie wykorzystywany był, w głównej mierze do własnych celów, związanych z działalnością gospodarczą. Zakupy oleju napędowego dokumentowano fakturami VAT.

Na podstawie okazanej dokumentacji księgowej ustalono, że w lipcu 2012 r. Skarżący nabył olej napędowy od A Spółki z o.o. Biuro Handlowe o/T., nie deklarując go do opodatkowania akcyzą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00