Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 października 2016 r., sygn. I GSK 268/15

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Henryk Wach Sędzia NSA Janusz Zajda Sędzia del. WSA Stefan Kowalczyk (spr.) Protokolant asystent sędziego Patrycja Czubała po rozpoznaniu w dniu 6 października 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 2 października 2014 r. sygn. akt III SA/Po 748/14 w sprawie ze skargi K. P. S.A. w P. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

I GSK 268/15

U Z A S A D N I E N I E

Wyrokiem z dnia 2 października 2014 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, w wyniku rozpoznania skargi K. P. S.A. w P. (dalej; K.), uchylił interpretację indywidualną Ministra Finansów ( dalej: MF), z dnia [...] lutego 2014r., wydanej w przedmiocie podatku akcyzowego.

Ze stanu sprawy przyjętego przez sąd pierwszej instancji wynikało, że:

K. zwróciła się w dniu [...] listopada 2013 r. do Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu (dalej: DIC)., o wydanie pisemnej interpretacji w indywidualnej sprawie dotyczącej zwolnienia od podatku akcyzowego wyrobów nieprzydatnych do spożycia, dalszego przerobu lub zużycia.

We wniosku wskazała, że jest producentem napojów alkoholowych cydru i piwa. Wyroby te znajdując się w procedurze zawieszenia poboru akcyzy w jednym ze składów podatkowych spółki stają się niejednokrotnie nieprzydatne do spożycia, czy dalszego przerobu lub zużycia. Za zgodą właściwego naczelnika urzędu celnego są niszczone w składzie podatkowym. Przed dokonaniem zniszczenia tych wyrobów K. wysyła do właściwego naczelnika urzędu celnego pisemną informację zawierającą dane o rodzaju i ilości niszczonych wyrobów. Funkcjonariusze urzędu celnego nie zawsze przybywają i są obecni w czasie niszczenia wyrobów, natomiast zawsze są uprzednio zawiadamiani. W takim przypadku protokół z niszczenia piwa jest podpisany tylko przez przedstawicieli K.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00