Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 24 sierpnia 2016 r., sygn. I GSK 1547/14

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Zajda Sędzia NSA Henryk Wach Sędzia del. WSA Piotr Kraczowski (spr.) Protokolant Milena Dąbkowska po rozpoznaniu w dniu 24 sierpnia 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego "O." spółki jawnej w H. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 26 marca 2014 r.; sygn. akt I SA/Bk 68/14 w sprawie ze skargi Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego "O." spółki jawnej w H. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Białymstoku z dnia [...] maja 2012 r.; nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Białymstoku; 2. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w Białymstoku na rzecz Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego "O." spółki jawnej w H. 2.100 (dwa tysiące sto) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku wyrokiem z 26 marca 2014 r., sygn. akt I SA/Bk 68/14, oddalił skargę Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego "O." spółka jawna w H. (dalej: spółka) na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Białymstoku (dalej: Dyrektor IC) z [...] maja 2012 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w Białymstoku z 14 lutego 2012 r. nr [...], w której określono spółce zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za lipiec i sierpień 2010 r. w wysokości 11.511 zł.

Przedstawiając stan sprawy Sąd I instancji podał, że spółka w okresie od 1 lipca do 30 września 2010 r. dokonywała sprzedaży wyrobów akcyzowych z obniżonym podatkiem akcyzowym w postaci oleju napędowego grzewczego podmiotom gospodarczym i osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej na cele opałowe. Sprzedaż oleju dokumentowana była fakturami VAT, do których każdorazowo załączane były oświadczenia nabywców o przeznaczeniu zakupywanego oleju do celów opałowych. W przypadku sprzedaży oleju osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej spółka wystawiała paragon i fakturę VAT, do których dołączane były oświadczenia nabywców o przeznaczeniu zakupywanego oleju do celów opałowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00