Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 15 października 2015 r., sygn. I OSK 343/14

Ocena zasadności zarzutu niewłaściwego zastosowania prawa materialnego może być dokonywana wyłącznie na podstawie stanu faktycznego, którego ustalenia nie są kwestionowane lub nie zostały skutecznie podważone, a nie na podstawie stanu faktycznego, który skarżący uznaje za prawidłowy.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Monika Nowicka Sędziowie: Sędzia NSA Małgorzata Borowiec (spr.) Sędzia del. NSA Jacek Hyla Protokolant starszy asystent sędziego Wojciech Latocha po rozpoznaniu w dniu 15 października 2015r na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A.C. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 września 2013 r. sygn. akt II SA/Wa 1199/13 w sprawie ze skargi A.C. na orzeczenie dyscyplinarne Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie naruszenia dyscypliny służbowej 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od A.C. na rzecz Komendanta Głównego Straży Granicznej kwotę 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 26 września 2013r. sygn. akt II SA/Wa 1199/13 oddalił skargę A.C. na orzeczenie dyscyplinarne Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie naruszenia dyscypliny służbowej.

Wyrok został wydany w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

Komendant [...] Oddziału Straży Granicznej orzeczeniem dyscyplinarnym z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...], na podstawie § 25 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie przeprowadzania postępowania dyscyplinarnego wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej (Dz. U. Nr 118, poz. 1015 ze zm.), uznał A.C., obwinionego o naruszenie dyscypliny służbowej w sposób określony w art. 135 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (t.j.: Dz. U. z 2011 r. Nr 116, poz. 675 ze zm.), poprzez to, że w dniu [...] września 2012 r., będąc wyznaczonym do pełnienia służby w drogowym przejściu granicznym w [...] nieprawidłowo realizował czynności służbowe związane z procedurą udzielania przerw w służbie, określoną w poleceniu Komendanta Placówki SG w [...] z dnia [...] września 2011 r., tj. udał się na przerwę nie uzyskując na powyższe zgody kierownika ekipy kontrolerskiej, winnym popełnienia zarzucanego mu czynu i odstąpił od wymierzenia kary.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00