Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 13 stycznia 2015 r., sygn. II OSK 1431/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Jerzy Stelmasiak Sędziowie: sędzia NSA Małgorzata Stahl sędzia del. WSA Tamara Dziełakowska (spr.) Protokolant starszy asystent sędziego Tomasz Godlewski po rozpoznaniu w dniu 13 stycznia 2015 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 lutego 2013 r. sygn. akt IV SA/Wa 2549/12 w sprawie ze skargi A. S.A. z siedzibą w P. na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] sierpnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie uzgodnienia warunków rekultywacji środowiska gruntowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na rzecz A. S.A. z siedzibą w P. kwotę 180 (sto osiemdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 21 lutego 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] sierpnia 2012 r. w przedmiocie uzgodnienia warunków rekultywacji powierzchni ziemi.

Wyrok ten został wydany w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy: Wnioskiem z dnia 9 lutego 2012 r. skarżący - A. Spółka Akcyjna z siedzibą w P. wystąpił do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu o wydanie decyzji uzgadniającej warunki rekultywacji terenu po zlikwidowanej stacji paliw [...], na którym stwierdzono zanieczyszczenie środowiska gruntowo - wodnego substancjami ropopochodnymi. Zakres i sposób rekultywacji przedstawiono w załączonej do wniosku dokumentacji. Określono w niej, że w wyniku rekultywacji grunt, z uwagi na jego przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod tereny komunikacyjne (parking), winien uzyskać standard jakości ziemi przewidziany dla grupy gruntów klasy "C" - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 września 2002 r. w sprawie standardów jakości gleby oraz standardów jakości ziemi (Dz. U. Nr 165, poz. 1359).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00