Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 3 września 2014 r., sygn. I OSK 1972/14

Odrzucenie skargi

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Paweł Tarno, po rozpoznaniu w dniu 3 września 2014 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A. O.-S. od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 25 marca 2014 r., sygn. akt III SA/Kr 407/14 o odrzuceniu skargi w sprawie ze skargi A. O.-S. na czynność Dyrektora Narodowego Centrum Nauki w Krakowie z dnia [...] października 2013 r. w przedmiocie zakazania skarżącej występowania z wnioskami o finansowanie projektów badawczych w kolejnej edycji konkursu postanawia: oddalić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Postanowieniem z 25 marca 2014 r., III SA/Kr 407/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił skargę A. O.-S. na czynność Dyrektora Narodowego Centrum Nauki w Krakowie z [...] października 2013 r. w przedmiocie zakazania skarżącej występowania z wnioskami o finansowanie projektów badawczych w kolejnej edycji konkursu (tzw. karencja).

W uzasadnieniu, Sąd pierwszej instancji wskazał, że skarga została wniesiona na czynność z zakresu administracji publicznej polegającą na zakazaniu skarżącej występowania z wnioskami o finansowanie projektów badawczych w kolejnej edycji konkursu (tzw. karencja). Skarżąca upatruje zatem przedmiotu zaskarżenia w innej niż decyzja czy postanowienie czynności z zakresu administracji publicznej dotyczącej uprawnień lub obowiązków wynikających z przepisów prawa, o której mowa w art. 3 § 2 pkt 4 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) - zwanej dalej p.p.s.a. Charakterystyczną cechą wyżej wymienionych "innych aktów i czynności" jest to, że nie są one podejmowane w ramach sformalizowanego postępowania (jurysdykcyjnego, egzekucyjnego czy zabezpieczającego), a dotyczą praw i obowiązków obywateli i innych podmiotów w sferze publicznoprawnej, w stosunkach z organami administracji publicznej oraz w zakresie zadań realizowanych przez te organy oraz inne jednostki organizacyjne, za pośrednictwem których państwo realizuje swoje zadania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00