Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 8 lipca 2014 r., sygn. II OW 44/14

Ochrona środowiska

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Jerzy Stelmasiak (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Robert Sawuła, Sędzia del. NSA Janina Kosowska, , Protokolant starszy asystent sędziego Tomasz Godlewski, po rozpoznaniu w dniu 8 lipca 2014 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej wniosku Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Opolu z dnia [...] maca 2014 r. nr [...] o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego pomiędzy Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Opolu a Starostą Opolskim w przedmiocie likwidacji szkód wynikłych z naruszenia stanu środowiska, w związku z porzuceniem przeterminowanych środków ochrony roślin na terenie Nadleśnictwa Olesno postanawia: wskazać Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Opolu jako organ właściwy do rozstrzygnięcia sprawy objętej wnioskiem.

Uzasadnienie

Pismem z 25 marca 2014 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Opolu wniósł o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego przez wskazanie Starosty Opolskiego jako organu właściwego w sprawie likwidacji szkód wynikłych z naruszenia stanu środowiska, w związku z porzuceniem w dniu 29 grudnia 2000 r. przeterminowanych środków ochrony roślin na terenie Nadleśnictwa Olesno.

W uzasadnieniu Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Opolu wskazał, że porzucenie przeterminowanych środków ochrony roślin miało miejsce 29 grudnia 2000 r. W ocenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Opolu, materialną podstawę prawną w przedmiotowej sprawie stanowi art. 82 ust. 2 ustawy z 31 stycznia 1980 r. o ochronie i kształtowaniu środowiska (Dz.U. z 1994 r., Nr 49, poz. 196 ze zm.), w związku z art. 3 ust. 1 ustawy z 27 lipca 2001 r. o wprowadzeniu ustawy - Prawo ochrony środowiska, ustawy o odpadach oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. z 2001 r., Nr 100, poz. 1085) i art. 35 ustawy z 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie (Dz.U. Nr 75, poz. 493 ze zm. - dalej jako "ustawa szkodowa").

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00