Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 3 lipca 2014 r., sygn. II GSK 791/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Zajda Sędzia NSA Maria Jagielska Sędzia del. WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz (spr.) Protokolant Milena Budna po rozpoznaniu w dniu 3 lipca 2014 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego M. Spółki z o.o. w B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 8 stycznia 2013 r.; sygn. akt V SA/Wa 1954/12 w sprawie ze skargi Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego M. Spółki z o.o. w B. na postanowienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] lipca 2012 r.; nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia o pomocy de minimis oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Objętym skargą kasacyjną wyrokiem z dnia 8 stycznia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w W., sygn. akt V SA/Wa 1954/12 oddalił skargę P. H.-U. "M." Sp. z o.o. z siedzibą w B. (dalej: strona, Spółka, skarżąca) na postanowienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej (dalej: Minister, MPiPS) z dnia [...] lipca 2012 r., nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zaświadczeń o pomocy de minimis.

Sąd I instancji za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujące ustalenia:

Pismem z dnia [...] lutego 2012 r. Spółka zwróciła się o wydanie zaświadczenia o pomocy de minimis. Wniosek strony zawierał m.in. dokumentację potwierdzającą dokonanie wydatku, tj. kserokopię faktury VAT nr [...] z dnia [...] stycznia 2012 r. oraz dokument potwierdzający przekazanie środków pieniężnych z konta zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (w skrócie: ZFRON) na rachunek kontrahenta. Wydatek został sfinansowany ze środków ZFRON i dotyczył zakupu samochodu osobowego marki [...]. W piśmie z dnia [...] marca 2012 r. strona wyjaśniła, iż "dokonanie inwestycji, jak i utworzenie nowego stanowiska pracy były działaniami mającymi na celu umożliwienie Panu P. W. pozostanie aktywnym zawodowo, jak również podniesienie jego kwalifikacji". Spółka zaznaczyła, iż ograniczenia związane z niepełnosprawnością spowodowały, iż w/w pracownik nie mógł już pracować na stanowisku magazyniera i konieczne było przeniesienie go na stanowisko wymagające mniejszego wysiłku fizycznego, tj. stanowisko kierowcy - przedstawiciela handlowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00